روستای تاریخی قاطول
سبزینه ای در کویر ایران 
قالب وبلاگ
  تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد

دکتر سید محمود طباطبایی چهره ماندگار جراحی مغز و اعصاب در همایش سوم ، اهل گرمسار(روستای قاطول) و متولد 1321 است . وی پس از طی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان در زادگاهش به تهران آمد و از آنجا که سال اول در کنکوردانشکده پزشکی پذیرفته نشد . به خدمت سربازی رفت . سال 1344 در کنکور دانشکده  پزشکی دانشگاه تبریز قبول شد و در سال 1351 مدرک پزشکی عمومی خود را کسب کرد .دوره خارج از مرکز را به مدت 2 سال در شهرستان مرزی آستارا گذراند و در سال 1353 دوره تخصصی جراحی مغز و اعصاب را در مرکز پزشکی شهدای تجریش آغاز کرد و پس از آن یک دوره کوتاه مدت تخصصی را در جراحی میکروسکوپی در دانشکده جان هاپکینز امریکا که آن موقع با بیمارستان شهدای تجریش قرار داد تبادل دانشجو و استاد داشت ، گذراند و سال 1357 هم در امتحانات برد تخصصی جراحی مغز و اعصاب شرکت و رتبه اول را کسب کرد.

 

دکتر طباطبایی همزمان با درگیری ها و شروع مسائل انقلاب در بخش جراحی اعصاب شهدای تجریش آغاز به کار کرد ؛ اما چون در شمال ایران اصلا  جراح اعصاب نبود و آن زمان هم تب و تاب مسائل انقلاب خیلی بالا بود . به دعوت همکاران پزشک خود تصمیم گرفت عازم شمال کشور شود .وی 5 ماه در آمل به عنوان تنها طبیب مغز و اعصاب استان مازندران و گیلان خدمت کرد و پس ازآن به بخش خود در مرکز پزشکی شهدای تجریش بازگشت و به عنوان استادیار جراحی مغز و اعصاب شروع به کار کرد.

پس از جنگ تحمیلی برای دانشیاری اقدام کرد و پس از آن هم به درجه استادی رسید . دکتر طباطبایی اولین استاد جراحی مغز و اعصاب دانشگاههای تهران در سالهای پس از انقلاب بود و در سالهای 68 تا 70 معاونت آموزش مرکز پزشکی شهدا و سال 70 تا اواخر 76 ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به عهده داشت . وی در کل سالهای خدمتش ریاست بخش جراحی مغز و اعصاب را هم به عهده داشته است . از دیگر فعالیت های دکتر طباطبایی می توان به دبیر برد تخصصی جراحی مغز و اعصاب کشور و دبیر علمی انجمن جراحان مغز و اعصاب اشاره کرد وی همچنین  در بسیاری از کمیسیون های علمی و اجتماعی در وزارت بهداشت ، سازمان نظام پزشکی پزشکی قانونی هم فعالیت داشته است و کماکان هم ادامه دارد . دکتر طباطبایی سال 1381 بازنشسته شد ؛ اما هنوزهم به عنوان پزشک  مشغول به کار و فعالیت است.

[ سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ ] [ 13:37 ] [ (مدیریت سایت) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

با سلام. در این وبلاگ قصد داریم روستای قاطول از توابع شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان را معرفی کنیم.

قابل توجه اهالی محترم قاطول:
احتراما باید به عرض برسانم هر کس نظری. پیشنهادی.انتقادی و .... دارد فقط در قسمت نظرات کامنت بگذارد خصوصی یا عمومی فرقی نمیکند.الحمدالله که در قاطول اینترنت هم موجود است و اکثرا از این نعمت برخوردارند. از تمام مسئولین و شورای قاطول هم تقاضا میشود در بهتر شدن وبلاگ به ما کمک کنند و نظرات خود را اعلام دارند.

لطفا از درج شماره تلفن خودداری فرمائید. قادر به تماس تلفنی نمی باشیم.
امکانات وب